Bu sitedeki icerii grntleyebilmek iin daha yeni bir flash versyonuna sahip olmalsnz.

Get Adobe Flash player


 

Hüseyin Polat Özel Eğitim Uygulama Merkezinde Engelliler Haftası Kutlandı 

10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinliklerinin kapsamında,  okul öğrencilerinin kendi el becerileri ile hazırlamış oldukları ürünlerden oluşan sergi ve kermes düzenlendi. Etkinliklere,  Yenişehir Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Dağ, Okul Müdürleri, diğer davetliler ve veliler katıldı.

Hüseyin Polat Özel Eğitim Uygulama Merkezi ‘nin “Senin Kardeşin de Engelli Olsaydı” konulu 5. kez düzenlemiş olduğu resim yarışmasının ödül töreninde konuşma yapan Yenişehir Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan; “ Hüseyin Polat Özel Eğitim Uygulama Merkezi adı gibi çok özel bir okul. Bundan 10-15 yıl önce zihinsel engelli çocuklar köylerde ve şehirlerde, evlerin en karanlık odalarında, bodrumlarda kilitli tutulur, kimseye gösterilmek istenmezdi. Ama şimdi öyle değil. Bu noktada devletin gücü ve anne-babaların devlete güvenini görüyoruz. Burada eğitim gören ve eğitim yaşını tamamlayan çocuklarımız Halk Eğitim Merkezlerinde kurs açabilecek, buralarda öğrendiklerini unutmayacaklardır. Bu vesile ile zihinsel engelli çocuklarımıza eğitim veren  öğretmenlerimizin ve çocuklarımızın annelerinin ellerinden öpüyorum.” diyerek sözlerine son verdi.

          Okul Müdürü Recep Ali Tez ise konuşmasında; “156 ülkede aynı anda kutlanan “Engelliler Haftasında, engelli olmanın nedenleri, engellilerin eğitilmesinin gerekliliği, iş ve mesleğe yönelik eğitimle hayata tutunmayı ve başarmayı öğrendiklerini, kendileri ile barışık yaşayan mutlu bireyler olarak yetiştirildiklerini” belirtti.

Okul öğrencilerinin yaptığı resimlerden oluşan sergi gezildi, kermes çadırında tüm misafirler veliler ve öğrenciler, alışveriş yaptılar  ve müzik eşliğinde eğlenerek hoşça vakit geçirdiler.

 

 

16.05.2013

 

 

 

 

  

 

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Kaymakam
Dr.Mustafa Özarslan