Dr. Mustafa ÖZARSLAN

1968 yılında Adana İlinin Kozan İlçesinde doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu (1988). Adana'da Kaymakam Adayı olarak göreve başladı (1989).

Sırasıyla Çanakkale Bozcaada, Artvin Murgul, Van Muradiye, Afyonkarahisar Emirdağ, Aydın Koçarlı ve Trabzon Sürmene ilçelerinde Kaymakam olarak ve Giresun Vali yardımcılığı görevlerini yaptı.

İngiltere Margate College'de İngilizce dil eğitimi aldı (1991). İngiltere'de Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans yaptı (2001). Van 100.Yıl Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Sosyoloji alanında ikinci yüksek lisansını yaptı (2002). Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim ve Organizasyon Bölümünde Doktora programını tamamladı (2010).

İngiltere Yerel Yönetimler Maliyesi, 5S Toplam Kalite Tekniğinin Kamuda Uygulanması, Vali Yardımcılarının Kişilik Tipi ve İş Tatminleri, “Başarısız” Mülki İdare Modelleri ve Kaymakamların Liderlik tarzları konularında İçişleri Bakanlığının mesleki dergilerinde makaleleri yayınlandı.

Evli ve 2 çocuk babası olup, yabancı dili İngilizcedir.
 
♦ Emirdağ, Koçarlı ve Sürmene Belediye Meclislerince verilmiş 3 (üç) adet “Fahri Hemşehrilik Beratları” aldı.
 
♦ İl Valilerince 19 (ondokuz) adet “Takdirname/Başarı Belgesi” aldı.
 
♦ Bakanlar tarafından 1 (bir) adet “Takdirname” ve 1 (bir) adet “Teşekkürname” verildi.
 
♦ Türk İdareciler Derneğince 3 (üç) adet "Teşekkürname" aldı.
 
♦ Trabzon İl Özel İdaresince, 04/06/2010 tarihli birleşiminde 20/10-164 nolu karar sayısı ile Sürmene’de gerçekleştirdiği “Akıllı Sınıflar Projesi” nedeniyle teşekkür edilerek onurlandırılmıştır.
 
♦ Halk Sağlığı Uzmanları Derneğince (HASDER) "Halk Sağlığı Dostu Yönetici Ödülü" verildi.
 
♦ Sabancı Vakfı tarafından, Sürmene’de uyguladığı “Akıllı Sınıflar Projesi” nedeniyle Türkiye'nin " Fark Yaratan'ı " seçildi (2011).